KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7585129
nr 758 5129
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Oljemålning, på pannå, Alfred Wahlberg (1834-1906), landskap från Barbizon, signerad och daterad, 1873, 32x40
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 14 maj 2012
kl 17:26:54
700 kr
750 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
2.000 kr
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg